Katalog: 1
Metalfræser Vilh. Pedersen VPU 1 med vertikalhoved, T-sporsplan 26 X 100cm, fremtræder rigtig pæn og velholdt, der medfølger arbejdslys, arm for udsugning, kølevandstank med pumpe, mont. Med 16A CE-stik. S/N 179260, MF
Katalog: 2
Metalfræser Vilh. Pedersen VPU 1 med vertikalhoved, T-sporsplan 26 X 100cm, mulig defekt ved aksel under nødstop ( se foto ) der medfølger arbejdslys, arm for udsugning, kølevandstank med pumpe, mont. Med 16A CE-stik. S/N 179295, MF
Katalog: 3
Metal Afkortersav med luftopspænding Thomas, 250mm klinge, vandkøling, 2 hastigheder, alm. Brugsspor, MF
Katalog: 4
Plasma skærer Hede Nielsen Plasma Boy 16, til alm. Trykluft, stelkabel og slange med håndtag medfølger, gaskoppen mangler, har været tilkoblet fast instilation så uden ce-stik, MF
Katalog: 5
Metal Afkortersav Wahlen-Sågen med 375mm klinge, Årg 1980, vægt 750kg, mont. På ramme og kan flyttes rundt med palleløfter, alm. Brugsspor. 16A CE-stik, MF
Katalog: 6
Special Slibemaskine Brierley, der medfølger Div. Slibestene. Alm. Brugsspor med overfladerust, 16A CE-stik, MF
Katalog: 7
Stor Metalfræser med vertikalhoved, H.Ernault-Somua type Z30, 6-1972, T-sporsplan 370 X 1600mm, Ilgang, kølevandspumpe medfølger uden tank, bemærk dæksel til gearvælger er ikke fastspændt, stand ukendt. MF
Katalog: 8
Drejebænk Tos SN40C, 1,5 MTR, fri sving over vanger 200mm, udboring Ø 55mm, spånbakke og kølevandstank, der medfølger arbejdslys, gevindur, arm til udsugning og 6 maskinsko i aluminium, bemærk uden stålholder og bespænding.pæn stand med alm. Brugsspor. MF
Katalog: 9
Drejebænk Heidenreich & Harbeck VDF E3H, 1,5 MTR, fri sving over vanger 290mm, udboring Ø 80mm, holder med hurtigskift 3 stk medfølger, Digital aflæsning af tværslæde ( Iskra NP-37 ) der medfølger en del klør Bla. Ind ug udv. Samt blødeklør og klør til sp
Katalog: 10
Drejebænk FAP, 1,5 MTR, fri sving over vanger 220mm, udboring Ø 55 mm, holder med hurtigskift 1 stk medfølger, Digital aflæsning af tværslæde og længdevange, der medfølger fast og medfølgende brille, klør, med alm. Brugsspor. MF